بستن
خوش آمدید
WRAS

همه چیز در رابطه با فرش پشمی

همه چیز درباره فرش ماشینی

تراکم طول فرش (تراکم): به تعداد ریشه (گره رنگ) در یک متر از طول فرش می‌گویند. برای مثال: قالی با تراکم ۷۰۰ یعنی در یک متر از طول فرش معادل ۷۰۰ ریشه (گره رنگ) بافته شده وجود دارد، تراکم‌هایی که به‌طور معمول در بازار می‌باشند عبارتند از: ۷۰۰-۸۰۰-۹۰۰-۱۰۰۰-۱۴۰۰-۲۵۵۰-۳۰۰۰-۳۲۰۰-۳۶۰۰ …

آشنایی با بیش از 22 نوع از بهترین سبک های فرش دستباف ایران …

9/8/2019 · نات لارسون، نویسنده سوئدی، در کتاب خود در رابطه با فرش های شرقی می گوید : “ایرانیان به دقت، هنر و فرهنگ فرش خود را حفظ می کنند ، هنر بافندگی آنها بسیار برجسته و ممتاز است و برترین نمونه در جهان محسوب می شود.”

همه چیز در رابطه با فرش پشمی

همه چیز در رابطه با فرش پشمی همه چیز درباره فرش پشمی پشم از پر کاربرد ترین الیاف ها می‌باشد که فرش های بسیار زیبا و متنوعی از این جنس تولید می‌شود.

همه چیز درباره چله کشی فرش | آموزش چله کشی فرش | مقایسه …

نخ چله نخی است که با استفاده از آن عملیات چله کشی انجام میشود ، این نخ ها معمولا از جنس پنبه ای ، ابریشمی و یا پشمی هستند که با توجه به نقشه و رجشمار قالی تهیه و استفاده میشوند.

نخ و همه چیز در مورد آن – انواع نخ و ویژگی های آنها | کیسه …

نخ پشمی: نخهای پشمی جزیی از نخهایی با الیاف های طبیعی حیوانی هستند. نخهای پشمی دارای استحکام بالا هستند و جزء نخهای ضخیم شناخته می شوند و از آن ها برای دوخت پارچه های کلفت نیز استفاده می شود.

پشم – ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد

2/21/2008 · اگرچه پشم در محدوده وسیعی از نظر مصرف قرار می‌گیرد ولی ویژگی‌های خاصی در همه موارد مصرف مورد توجه‌است از جمله ظرافت، طول، قابلیت ارتجاعی، راندمان، جعد، درخشندگی و رنگ.

همه چیز را در مورد تابلو فرش بدانید

نخ پشمی (از پشم گوسفندان تهیه می‌شود و بر اساس نژاد گوسفند ، درجه‌ مرغوبیت متفاوتی دارد) : یکی از پرکاربردترین مواد اولیه در بافت انواع فرش و تابلوفرش است. نخ‌های پشمی کیفیت‌های مختلفی دارند و فرش‌هایی با درجه‌ کیفی و زیبایی متفاوتی از آنها تولید می‌شود.

همه چیز درباره فرش ماشینی کاشان – فرش هانی

همه چیز در رابطه با فرش ماشینی کاشان. شهر کاشان از نخستین شهر هایی است که اولین ریشه ها را بر تار و پود قالی زده است و به مرور زمان توانست دارای اولین کارخانه های بافت فرش ماشینی شود و نام خود را جز اولین شهر های تولید فرش …

اطلاعات کامل در رابطه با فرش ماشینی – فرش هانی

تاریخچه پیدایش فرش ماشینی در ایران نشان می دهد که این محصول قدمتی تقریبا 40 ساله دارد که در اوایل دهه 50 اولین فرش ماشینی در ایران توسط کارخانجات مخمل و ابریشم کاشان و توسط دستگاه های بافندگی ژاکارد و با الیاف مصنوعی فرش ماشینی نسبتا کوتاه و سبک بافته شد و …