بستن
خوش آمدید
WRAS

مرگ با عزت بهتر زندگی با ذلت

انقلاب حسین(ع) آموخت مرگ با عزّت بهتر از زندگی با ذلّت است

انقلاب حسین(ع) جاودانه است، زیرا می‎آموزد چگونه فدا کردن جان و تن در زمانها و مکانهای پرخطر، آسان است و …

حدیث روز/ سخن امام حسین(ع) درباره زندگی با ذلت و مرگ با عزت

آفرین و درود به مرگ در راه خدا، اما شما قادر به نابودی عظمت من و از بین بردن عزت و شرافتم نیستید! پس در این صورت باکی از کشته شدن ندارم. … حدیث روز/ سخن امام حسین(ع) درباره زندگی با ذلت و مرگ با عزت

شهید نصرت اله اکبری: مرگ با عزت بهتر از زندگی با ذلت است

نوید شاهد – شهید

مرگ با عزّت بهتر از زندگی ذلّت بار است

31/10/2017 · مرگ با عزّت بهتر از زندگی ذلّت بار است مادر شهید منوچهر ذوالفقاری نقل می­کند: فرزندم معتقد بود؛ اسلام در خطر است و انسان چه جوان باشد و چه پیر، روزی مرگ به سراغش می­آید؛ چه بهتر که انسان با عزّت و افتخار و در راه خدا به سمت مرگ برود و به زندگی همراه با ذلت پشت کند.

مرگ با عزت یا زندگی با ذلت

17/12/2021 · نوید شاهد – شهيد

مرگ با عزت بهتر است از زندگی با ذلت

همه‌چیز در بدترین شرایط خودش به‌سر می‌برد. بدون شک اتفاق‌های خوبی در پیش نیست. اگر مشامتان کمی تیز باشد کاملا درک می‌کنید که زودپز ملت ایران در حال ترکیدن است.

«الموت أولی من رکوب العار»؛(مرگ بهتر از پذیرش ذلت و عار است)! آیا این …

مفهوم این سخن امام حسین(ع) چیست که فرمود: «مرگ با عزت بهتر از زندگی با ذلت است»؟ و آیا این سخن، کنایه‌‌ای به برادرشان نیست؟ … (ع) مرگ را بهتر از زندگی با ذلت و تحت سلطه‌ی یزید اعلام می‌کند؛ اما …

مرگ با عزّت بهتر از زندگی ذلّت بار است | کُردتودی

31/10/2017 · مرگ با عزّت بهتر از زندگی ذلّت بار است مادر شهید منوچهر ذوالفقاری نقل می­کند: فرزندم معتقد بود؛ اسلام در خطر است و انسان چه جوان باشد و چه پیر، روزی مرگ به سراغش می­آید؛ چه بهتر که انسان با عزّت و افتخار و در راه خدا به سمت مرگ برود و به زندگی همراه با ذلت پشت کند.

راه دانا – مرگ با عزّت بهتر از زندگی ذلّت بار است – صاحب‌خبر

مرگ با عزّت بهتر از زندگی ذلّت بار است مادر شهید منوچهر ذوالفقاری نقل می­کند: فرزندم معتقد بود؛ اسلام در خطر است و انسان چه جوان باشد و چه پیر، روزی مرگ به سراغش می­آید؛ چه بهتر که انسان با عزّت و افتخار و …

مرگ با عزت بهتر از زندگی با ذلت

06/04/2013 · مرگ با عزت بهتر از زندگی با ذلت. برنامه گلبرگ معرفت با هدف آشنایی با سیره و فرهنگ امامان معصوم (ع) در زمینه های مختلف اخلاقی-آداب کلامی – مهارت های زندگی و آداب اجتماعی و غیره ساخته شده و در آن تلاش می شود تا مخاطبان با سخنان ائمه اطهار و کاربرد آن در زندگی آشنا شوند.

#مرگ_با_عزت_بهتر_از_زندگی_با_ذلت hashtag on Twitter

See Tweets about #مرگ_با_عزت_بهتر_از_زندگی_با_ذلت on Twitter. See what people are saying and join the conversation.

ملت حسینی و ترجیح مرگ با عزت بر زندگی با ذلت

خبرگزاری تسنیم: انقلاب ما حسینی است و ما باید در همه حالات و احوالات، امام حسین(ع) را الگو و اسوه خودمان …

مرگ با عزّت و زندگی با ذلّت – بولتن نیوز | خبر فارسی

04/08/2022 · امام حسین (ع) فرمود: مَوْتٌ فِی عِزّ خَیْرٌ مِنْ حَیَاةٍ فِی ذُلّ مرگ با عزت برتر از زندگی با ذلّت است .

مرگی که آبروی زندگی است – ایسنا

1 day ago · وقتی کلید فرهنگ دین به دست مردم داده شد، مردم با آن، درِ مکتب فرهنگ دین را باز می‌کنند و گنجینه‌ها را در این مکتب می‌بینند. آنگاه مصادیق عزت و ذلت، لئامت و کرامت، استقلال و وابستگی و امنیت و ناامنی و سرانجام، حق و باطل را می‌شناسند. بنابراین، تشخیص مرگ و حیات واقعی، قهراً تمییز صدق و کذب، حق و باطل، عزت و ذلت، لئامت و کرامت و… را در پی دارد.

چگونه در اسلام به عزت نفس و دوری از ذلت توجه شده است؟

عزت در گفتار امام حسین (ع): امام حسین (ع) درباره ماجرای کربلا و بیعت نکردن با یزید درباره عزت نفس و دوری از ذلت بسیار سخن گفت: می فرماید: 1-مرگ با عزت بهتر از زندگی با ذلت است 2- مرگ بهتر از ننگ ذلت …

مرگ_با_عزت_بهتر_از_زندگی_با_ذلت_است‬‎ – Explore

explore #‎مرگ_با_عزت_بهتر_از_زندگی_با_ذلت_است‎ at Facebook

آزادی از دیدگاه امام حسین(ع) | خواندنی ها

چکیده: دراین مقاله به آزادی از دیدگاه غرب و اسلام پرداخته ایم و اندیشه های آزاد مردترین انسان ها، یعنی امام حسین(ع) را ترسیم کرده ایم و در نهایت عزت و آزادی را،‌ دو ویژگی و کمال مطلوب یک جامعه قلمداد کرده ایم.

عزت‌ مداری‌ در سیره امام‌ حسین‌

15/08/2007 · عزت‌ و عزت‌ مداری‌ در میان‌ مردم‌ و اجتماع‌ تابدان‌ حد نزد سرور آزادگان‌ اهمیت‌ دارد كه‌ مرگ‌ با عزت‌ را بهتر از زندگی‌ با ذلت‌ و خواری‌می‌دانست‌.