بستن
خوش آمدید
WRAS

شعر نو دوبیتی عشق زلیخا به یوسف

شعر نو دوبیتی عشق زلیخا به یوسف

مجموعه اشعار شاعران معاصر و شاعران جوان بزرگترین پایگاه ادبی شعر فارسی.

شعر نو يوسف زليخا دوبيتي

نمایش صفحه 1 از … زليخايي به زيبايي و در عشق يوسف ميشدي … ديشب شرر عشق تو آ تش به دلم زد

وای بر یوسف اگر ناز زلیخا بکشد – شعر فاضل نظری 2537

وای بر یوسف اگر ناز زلیخا بکشد. شاعر: فاضل … گیسوان تو شبیه است به شب، اما نه شب که اینقدر … پیش از آنی که تو را عشق به صحرا بکشد …

یوسف – زلیخا – یعقوب – اشعار موضوعی – blogfa

تو . بدین حسن و لطافت . نروی از دل ما یوسف از جرم نکوئیست که در زندانست. وصال شیرازی … دستها چاک شد از عشق و ندانست کسی آنچه یوسف به دل زار زلیخا میکرد.

ماجراهای یک شاعر با یوسف و زلیخا – مشرق نیوز

یکی از بهترین اشعار کتاب، غزل ابتدایی است که شاعر برای گفتن از عشق خود، … البته احسان پور از این داستان قرآنی و عشق به یوسف در شعرهای دیگرش نیز به وفور >استفاده کرده است. … روز و شب فکر تو یک لحظه رهایم نکند. من به …

اشعار فایز – باران عشق – blogfa

گاهی عشق سرکش زليخا به يوسف الهام بخشش می شود برای سرودن این دوبيی: سحرگاهان زغم با باد … زده خرمن عمرم شراره. بيا فايز که از نو آتش طور … اشعار فايز شعرهايی حسی و عاطفی است که مملو از عشق و عرفان است نميدانم چرا بعضی از دوستان عزيز در …

ای یوسف خوش نام ما (مولوی) – بیتوته

اشعار زیبا و خواندنی دیوان اشعار مولوی اشعار مولانا , شعرهای عاشقانه , ای یوسف خوش نام ما … شعر در وصف بهار,شعر سال نو … ای یوسف خوش نام ما خوش می‌روی بر بام ما.

شعر درباره عشق زلیخا به یوسف – کتابراه

در کتاب حضرت یوسف (ع) در آثار شاعران ایران و نقاشان جهان نوشته پدرام حکیم زاده ، به چهار نقطه اوج زندگی حضرت یوسف (ع) یعنی کودکی او در آغوش پدر و عشق و علاقه …

اشعار عاشقانه و کوتاه فاضل نظری | دوبیتی و عکس … – …

بهترین شعرهای فاضل نظری به همراه بیوگرافی اشعار عاشقانه و کوتاه فاضل نظری دوبیتی ها عکس نوشته شعر فاضل نظری برای پروفایل نسبت عشق به من نسبت جان است به تن. … وای بر یوسف اگر ناز زلیخا بکشد. عقل یک‌دل شده با عشق، فقط می‌ترسم

اشعار عاشقانه حافظ | گلچین زیباترین شعر و غزل های حافظ در …

کامل ترین مجموعه شعر و غزل های حافظ شیرازی در وصف عشق و عاشقی، گزیده اشعار عاشقانه زیبا و … اشعار عاشقانه حافظ : دل بی تو به جان آمد وقت است که بازآیی … من از آن حسن روزافزون که یوسف داشت دانستم که عشق از پرده عصمت برون آرد زلیخا را.

شعر عاشقانه – یوسف اگر قلب زلیخا را شکست اما باز هم …

یوسف اگر قلب زلیخا را شکست اما باز هم منتظرش ماند زلیخا اگر قلب اش شکسته بود باز هم به جز یوسف به کسی دیکر دل نبست چون صادقانه دوستش داشت.

صائب تبريزي – بهنام

در ايران بعد از اسلام نيز شاعري را سراغ نداريم كه در اشعار خود تحت تأثير داستانهاي مذهبي قرار نگرفته … حتي صبر ايوب، حتي ماجراي ابراهيم و نمرود تا برسد به بزرگترين داستان عاشقانه، كه قصه يوسف و زليخاست. … در شعر صائب بيش از هر قصه اي به قصه ي يوسف و زليخا اشاره رفته است. … يوسف از قافله ي حسن تو غارت زده است …

درد عشق زلیخا (6) – تبیان

قرآن همه ماجرای کامخواهی زلیخا را در یک آیه بیان می‌کند؛ اما در منظومه‌های مذکور، این موضوع با پیچ و خمهای فراوان همراه است. … اما در منظومه‌های «خاوری» و «جامی» به دلیل آنکه عشق زلیخا به یوسف آنی نبود، بلکه … ز طفلی داغ تو بر سینه دارد.

معرفي منظومه «يوسف و زليخا» ي آذر بيگدلي (متوفي قرن …

آذر بیگدلی مثنویی عاشقانه برگرفته از قرآن کریم است که به پیروی از یوسف و. زلیخاهای … بر همگان آشکار است که مضامین و لغات استفاده شده در سرایش اشعار نشان دهندة. اوضاع. ادب … طبیعی است که در آن زمان پیروی از سبکی نو پا و تالش برای به نظم.

حضرت یوسف ع در شعر حافظ – گروه زبان و ادبیات فارسی …

حضرت یوسف ع در شعر حافظ … هسته و طرح داستان قرآنی حضرت یوسف از محبت یعقوب به فرزند خردسالش یوسف شروع می شود و همین امر حسادت برادران یوسف را بر می انگیزد. اگر چه این محبت یک … که عشق از پرده عصمت برون آرد زلیخا را (غزل:3) … فروش یوسف در دوبیت از غزل های حافظ نمایانده شده است. … ماه کنعانی من مسند مصر آن تو شد

( ع( ﻗﺮآﻧﻲ ﺣﻀﺮت ﻳﻮﺳﻒ داﺳﺘﺎن ﻣﻀﺎﻣﻴﻦ در ﺷﻌﺮ ﻣﻌﺎﺻﺮ

رﻓﺘﻦ ﻳﻮﺳﻒ. )ع(. ، ﻋﺸﻖ ﻳﺎ ﻫﻮس زﻟﻴﺨﺎ، زﻧﺎن درﺑﺎر و ﺗﺮﻧﺞ،. ﺑﻪ. زﻧﺪان. اﻓﺘﺎدن ﻳﻮﺳﻒ. )ع(. ، ﺗﻌﺒﻴﺮ. ﺧﻮاب ﻳﻮﺳﻒ. )ع( … ﻳﻮﺳﻒ. ع(. ). ﭼﺎه و ﭘﻴﺮاﻫﻦ از ﺑﻴﻦ ﻋﻨﺎﺻﺮ و ﻣﻀﺎﻣﻴﻦ داﺳﺘﺎﻧﻲ، ﺑﻴﺸﺘﺮ از ﺑﻘﻴﺔ ﻣﻮارد در اﺷﻌﺎر.

نوشته های زیبا در مورد دلتنگی – ღ شعرهای عاشقانه و زیبا ღ

مرا از پای در می آورد این درد ,می دانــــــــــــم امان از درد هجران و فغان از عمر اجـــــــباری. زلیخا تا نباشی , حُسن یوســــــــف را نمی فهمی زمجنون می رباید قرص ماهت,عـقل وهوشیاری.

ما یوسف دل را به کـــلافی نفروشیم شعری از حسین … – شعرناب

غزل،افراغ اندیشه و فروش شعر … رایگان شعر و مطالب ادبی, ما یوسف دل را به کـــلافی نفروشیم شعری از … که عشق از پرده ی عصمـت برون آرد زلیخــا را

اشعار علی صفری

گناه دلبری کردن تمامش گردن یوسف. که در این عشق بدنامی سزاوار زلیخا نیست. به داروها نیازی نیست وقتی که تو را دارم. علاج خستگی هایم، فقط آغوش درمانیست!

فاضل نظری – بهترین اشعار برای تو که نیستی

به شانه هایم زدی تا تنهاییم را تکانده باشی. به چه دل خوش کردی؟ … عشق می‌بازم که غیر از باختن در عشق نیست. در نبردی … یوسف فروختن به زر ناب هم خطاست … گيرم كه جوان گشت زليخا به چه قيمت.

یوسف خورشیدی “مردی از جنس غزل” | شعر از دیگران

+ نوشته شده در دوشنبه بیستم آبان ۱۳۹۲ ساعت 1:1 توسط یوسف خورشیدی | 5 نظر … کی میشود این سلسله اشعار به من هم …؟ از دور شبیه غزلی دست … نبرد تن به تن عشق را تو خواهی برد. که گیسوان تو … چه آسان ننگ می‌خوانند نیرنگ زلیخا را. کسی را تاب …

كناﻧي كوزه خاوري زﻟيﺨاي و يوسف منظومه سبكي هاي مﺆﻟفه

مﺨتصات. سبكي. شعر. قﺪما. در. شعر. او. ديﺪه. شﺪه. است. كليدواژه. ﻫا: يوسﻒ. و. زﻟيﺨا،. سبك، … شـعر. غنـايي. در. قرون. بعﺪ. سرايش. منظومه. هاي. غنايي. و. ﻋاشـﻘاﻧه. رواج. افـزون … منتﺨبات. اشعار. محمود. ميرزا. توسﻂ. خاوري. “و. يوسﻒ. وزﻟيﺨا. ” كه. در. مﻘاﻟة. حاضر. به. آن … نو. غنچـه. خﻔتـي. درآمــﺪ. ﺻــبحﺪم. چــ. نو. ســر. زخوابــت. بــه. خوابــت. تكيــه. در. آغــ.

تک بیتی های یوسف و زلیخا … – دوستت دارم چون نان و نمک – …

1 بی گناهی ، کم گناهی نیست در دیوان عشق یوسف از دامان پاک خود به زندان می رود .. 2 دست ها چاک شد از عشق و ندانست کسی آنچه یوسف به دل زار زلیخا می کرد … 3.

(۷) حکایت یوسف با زلیخا علیه السلام – گنجور

(۷) حکایت یوسف با زلیخا علیه السلام … ز صد گونه به بی خویشی گرفتار … چو یوسف دید او را گفت الهی … برای تو جوان گردانمش من … گرش در عشق تو دیده تباهست … (هزج مسدس محذوف یا وزن دوبیتی) | منبع اولیه: کتابخانه تصوف | ارسال به فیس‌بوک … برای معرفی آهنگهایی که در متن آنها از این شعر استفاده شده است اینجا کلیک کنید.

مجموعه شعر درباره حرف مردم – ویستا

شعر درباره حرف مردم مضمونی است که در همه دوران‌ها درباره آن اشعار بسیاری سروده شده است. … به تفکیک در قالب‌های سنتی، رباعی و دوبیتی، تک‌بیت‌های ناب، شعر نو و شعر … گویند اشک چشم تو در عشق بیهده‌ست … ذکر سودای زلیخا پیش یوسف کرده‌اند.