بستن
خوش آمدید
WRAS

روش ساخت کلاه با استفاده از برگ نخل (1)

روش ساخت کلاه با استفاده از برگ نخل (1) – آپارات

در این ویدیو و قسمت بعد نحوه ساخت کلاه رو با استفاده از برگ درخت خرما توضیح داده شده.برای دیدن دیگر ویدیوهای جذاب علمی ما رو دنبال کنید.

روش ساخت کلاه با استفاده از برگ نخل (2) – آپارات

در این ویدیو و ویدیوی قبل روش ساخت کامل کلاه با استفاده از برگ درخت خرما توضیح داده شده است.برای دیدن دیگر ویدیوهای جذاب علمی ما رو دنبال کنید.

روش ساخت کلاه با استفاده از برگ نخل (1) دیدئو dideo

در این ویدیو و قسمت بعد نحوه ساخت کلاه رو با استفاده از برگ درخت خرما توضیح داده شده. برای دیدن دیگر ویدیوهای جذاب علمی ما رو دنبال کنید. دیدئو dideo.

ساخت سبد با برگ نخل – آکرومارکت

360.mp4?_=1.

کلاه حصیری متعلق به صنایع دستی هرمزگان است که از برگ …

کلاه حصیری که با برگ درخت نخل در استان هرمزگان ساخه می شود در … امروزه نیز از آن استفاده می شود اما کاربرد آن نسبت به گذشته بسیار کمتر شده …

هنرنمایی با درخت خرما – تبیان

میوه نخل به صورت‌های مختلف قابل نگهداری و مصرف است و از شاخ و برگ آن نیز … ساختن بادبزن به دقت و ظرافت طبع نیازمند است، از این رو معدودند کسانی که … یک نوع آن که به تک فرش شهرت دارد به عرض 5/1 تا 2 متر و به طول 15 تا 20 …

نخل خرما و جايگاه آن در كشور ايران – بیتوته

علاوه برمصرف غذايى از خرما در صنعت نيز از نخل خرما استفاده فراوان میشود … از برگ و تنه نخل خرما در ساخت سایبان، حصار، ظروف بافتنی، سوخت پروند (وسيله ‏اى … اين محصول با شيره خرما كه به روش سنتى توليد مى شود، متفاوت است و در اثر حرارت بالا … ساخت صنايع دستى با محصول نخل خرما. انواع صنايع دستى محصول نخل خرما 1.

صنایع دستی خرما | خرمای کریستال

گاهی این محصولات از نظر اهمیت و ارزش، برابر میوه خرما بوده و حتی در … نخل)، حصیر، کلاه، قفس مرغ، بادبزن وغیره از چوب و برگ درخت خرما تهیه می شود … است و به همین دلیل استفاده از آن به عنوان تیر در ساختمان، ساختن کلک، ستون، پل، نیم لوله و … همچنین با استفاده از برگ نخل وسایل دیگری مانند جای بطری، وسایل خانه …

Untitled

تنه: استفاده عمده از تنه، مربوط به فيبر آن است. چوب. نخل به … به عنوان تیر در ساختمان، ساختن کلک، ستون، پل، نیم لوله و. … با استفاده از همین مواد خام ولی با روشهای.

ﻫﺎ و اﺻﻄﻼﺣﺎت ﻣﺮﺑﻮط ﺑﻪ ﺧﺮﻣﺎ درﮔﻮﻳﺶ ﻛﺘﻴﭽﻲ واژه

ﺑﺎزي ﻛﻮدﻛﺎن، ﺳﺎﺧﺖ اﻧﻮاع ﻇﺮوف، ﭘﺨـﺖ. و. ﭘـﺰ، اﻳﺠـﺎد ﮔﺮﻣـﺎ و ﺧﻨﻜـﻲ، … روش ﭘﮋوﻫﺶ. در اﻳﻦ ﭘﮋوﻫﺶ، از ﻫﻴﭻ ﻣﻨﺒﻊ ﻧﻮﺷﺘﺎري اﺳﺘﻔﺎده ﻧﺸﺪه اﺳﺖ و ﻧﮕﺎرﻧﺪه، ﻛﻪ ﺧﻮد ﮔﻮﻳـﺸﻮرِ. اﻳﻦ ﮔﻮﻧﺔ زﺑﺎ … اﺳﺘﻔﺎده ﻣﻲ. ﺷﻮد . در اﻳﻦ ﺑﺨﺶ ﺑﻪ اﻧﻮاع وﺳﺎﻳﻞ و اﺑﺰار. ﻫﺎﻳ. ﻲ ﻛﻪ از ﺷـﺎﺧﻪ. و ﺑﺮگ ﻧﺨﻞ ﺳﺎﺧﺘﻪ ﻣﻲ. ﺷﻮد، اﺷﺎره ﻣﻲ. ﻛﻨﻴﻢ .1 … ﻛﻼه. / kolāh. : /. از ﺑﺮگِﻧﺨﻞ ﺳﺎﺧﺘﻪ ﻣ. ﻲ. ﺷﻮد و ﻣﻌﻤﻮﻻً ﻫﻨﮕﺎم ﻧﻤﺎز ﺧﻮاﻧـﺪن آن را ﺑـﺮ ﺳـﺮ. ﻣﻲ. ﮔﺬارﻧﺪ . ﻛَﻠﭙ ﺮ. / kalpar.

طرز تهیه کف دست از بطری های با دستان خود. نخل بطری …

برای ساختن یک نخل دیدنی با دستان خود ، باید به ساخت برگهای آن توجه کنید. … نیمه دوم برای اقتصاد به همین روش استفاده می شود ، اما ابتدا سوراخ سمت راست با … یک بطری پلاستیکی بردارید و کف آن را قطع کنید ، حدود 1/3 طول بطری. … ها باید آماده شوند: شستشو دهید ، برچسب ها را جدا کنید ، حلقه های ایمنی را برای کلاه از گردن جدا کنید.

راهکارهای مناسب مدیریت بقایای گیاهی در نخلستان‌های کشور – …

نخل خرما با نام علمی Phoenix dactilifera یکی از محصولات مهم در باغبانی … عمر برگ نخل با توجه به شرایط متفاوت اقلیمی، آبی و خاکی و روش‌های داشت … نیز از برگ خرما جهت ساخت سایه‌بان (Shade)، آلاچیق، بادشکن و پوشش … انجام این پژوهش در جهت استفاده از ضایعات و بقایای نخلستان‌ها در تولید … نظرات 1 + ارسال نظر.

شرجی احساس در دست ساخته های زنان هرمزگانی

گوزن: نوعی بادبزن دستی است که آن را از برگ های نازک وسط درخت خرما درست می کنند. … روش استفاده چنین است که فرد گوشه ای از دموک را گرفته و کار دمیدن روی منقل را انجام می … سری جهله، شکلی استوانه ای دارد و شبیه کلاه باریکی بافته می شود. … بل: بافته ای از برگ نخل که نوار مانند است و از آن در ساخت دیگر صنایع استفاده می شود.

تقریبا همه چیز در مورد نخل

نخل نر، نخلى است كه در فصل خود ماده ‌اى به نام «ابار Abar» ترشح مي‏ كند كه … در بسيارى از اين نقاط از اين برگها براى ساختن پرچين در سبزيكارى استفاده مي‏كنند.

خرما در فرهنگ مردم خشت – جعفرجن – blogfa

اعتقادات. مردم جنوب، از جمله مردم خشت، معتقدند که خرما میوه بهشتی است و آن را از بهر مردگان خیرات می‏کنند. … در میان مردم منطقه خشت، درباره نخل ضرب المثل‏ها و چیستان‏هایی وجود دارد، که … که هر سه دانه روی یک کلاهک رشد می‏کنند (á پَهَک، در بخش نام‏های خرما در مراحل رشد). … در صنایع بافتنی کاربرد ندارد، امّا در ساخت جارو استفاده می‏شود.

کپو بافی – فروشگاه اینترنتی ایران آنتیک

کپوبافی ، بافتن سبدهای حصیری با برگ درخت خرما و تزیین آنها با کامواهای رنگی است. … تیرآهن)، گهواره اطفال، سبد ، حصیر ، بادبزن ، کلاه ، جارو ، نان دان ، کفپوش حصیری ، سایبان و غیره. … برای بافتن کپو از برگ های جوان و تازه نخل خرما استفاده میشود. … با ادامه دادن این روش، هر رج با قرار گرفتن در كنار رج قبلی، بافته می شود.

ارزش غذایی و فرآورده های خرما – موسسه تحقیقات فنی مهندسی …

شکلات خرما …

بازآفرینی(بازیافت و خلاقیت) – Telegram

ساخت لوستر مجلل در یک مرکز تجاری مدرن با استفاده از بطری های پلاستیکی . #لوستر … تولید ظروف یکبارمصرف که با استفاده از برگ ساخته تا در طبیعت براحتی تجزیه شوند . … روش ساخت مدادتراش مخزن دار با شیشه جار . … آموزش ساخت کلاه با بازآفرینی البسه کهنه و مندرس … پوشش ستون وسط سالن با گچبری زیبا به شکل نخل .

معنی نخل – دیکشنری آنلاین آبادیس

شاخ و برگ نخل ارچه سبز بود با فساد بیخ بندی نیست سود. مولوی. تخم خرما به یُمن ِ تربیتش نخل باسق گشته. (گلستان ). عسل دادت از نحل و مَن ّ از هوا رطب دادت از نخل و …

با صنایع دستی استان بوشهر بیشتر آشنا شویم | اتاقک %

در گذشته برای بافت گبه از رنگ طبیعی پشم و نخ استفاده می‌کردند و به آن گبه خودرنگ می‌گفتند. … ساخت مصنوعات دستی با شاخ و برگ نخل.

Articles – مقالات

اصيل بافي (حصيربافي) از اين هنر دستي سابقاً بعنوان زيرانداز استفاده مي شده است و … 1) از برگ درخت خرما، برگ فيش، براي ساخت حصير برگ فيشي ابتداء برگ درخت … نخل هاي وحشي بر دو گونه اند: يك گونه آن داراي برگهاي پهن و كلفت مي باشد و نوع … واژه فارسي آن كلاه حصيري لبه دار مي شود و از آن جهت جلوگيري از تابش نور شديد …

نخل از بطری ها – شرح مفصلی در مورد چگونگی ساخت مواد مختلف …

انتخاب مواد ، مراحل ساخت مرحله به مرحله نحوه … مرحله 1 برای پهن نگه داشتن برگها ، از بطری های دو لیتری سبز استفاده کنید. … روی بطری های اول و آخر ما کلاه هایی را نصب می کنیم که طناب آنها با استفاده از گره ها …

صنایع دستی و گردشگری بوشهر در نوروز + عکس – دیار مهر

زندگی مردم استان بوشهر با نخل و دریا گره خورده است و بسیاری از صنایع دستی این … ساخت کالاهایی همچون جعبه‌های مختلف، عروسک‌ها و موجودات با استفاده از صدف یکی از … و علاوه بر تولید خرما، در ساخت مصنوعاتی از شاخ و برگ درخت نخل نیز دستی دارند. … کوچک است، بادبزن، کلاه حصیری تلی که ظرف مناسبی برای نگهداری حبوبات و …