WRAS

رباعی ای کاش که جای آرمیدن بودی

ای‌کاش که جای آرمیدن بودی، … چون سبزه امید بر دمیدن بودی! … این ابیات را بهمراه برخی دیگر از رباعیات خیام بزرگ و دانشمند را با آهنگسازی استاد فریدون شهبازیان و …

یا این ره دور را رسیدن بودی.

Explore the largest community of artists, bands, podcasters and creators of music & audio.

خیام — ‘ای کاش که جای آرمیدن بودییا این ره دور را رسیدن بودیکاش از پی صد هزار سال از دل خاکچون سبزه امید بر دمیدن بودی’

. تعداد دفعات مشاهده: 389. ارسال.

ای کاش که جای آرمیدن بودی یا این ره دور را رسیدن بودی کاش از پی صد هزار سال از دل خاک چون سبزه امید بر دمیدن بودی.

شعر «ای کاش که جای آرمیدن بودی» سروده خیام نیشابوری.

رباعیات : ای کاش که جای آرمیدن بودی.

اجرای ای کاش که جای آرمیدن بودی از رباعیات حکیم عمر خیام با دکلمه زنده یاد احمد شاملو … کاش از پی صد هزار سال از دل خاک چون سبزه امید بر دمیدن بودی.

شعـر: حکیم عـمـــر خـیـّـام | صـدای احـمـد شـامـلــو | آواز مـحـمـد رضـا … متن رباعیات: ای کاش که جای آرمیدن بودی | يا اين ره دور را رسيدن بودی | کاش از پی …

ايكاش كه جاي آرميدن بودي يا اين ره دور را رسيدن بودي … آلبوم: رباعیات خیام آهنگساز: فریدون شهبازیان آهنگ: آنان که محیط فضل و آداب شدند برای دانلود آهنگ اینجا را …

ايكاش كه جاي آرميدن بودي … اگر سر پرگار در جای خودش قرار نگیرد، دایره ترسیم نمی شود، حافظ هستی را به مانند یک دایره در نظر گرفته … عرفاء و موحدّین، کلّ هستی را یک دایره می دانند، چون از نقطه ای آغاز می شود که پایان هستی، بازگشت به همان نقطه است .

استاد در ابتدا به‌ بررسی‌ این‌ مطلب‌ می‌پردازد كه‌ علت‌ جذابیت‌ رباعیات‌ منسوب‌ به‌ خیامی‌ چیست‌؟ … ای‌ كاش‌ كه‌ جای‌ آرمیدن‌ بودی‌ یا این‌ ره‌ دور را رسیدن‌ بودی‌.

ای‌کاش که جای آرمیدن بودی، … چون سبزه امید بر دمیدن بودی! … میتواند اشاره به آرزوی خیام داشته باشد که ای کاش دوباره پس از هزاران سال جسم إنسان می …

ترجمه ی زیبایی که “فیتز جرالد” از اشعار خیام به زبان انگلیسی منتشر نمود … تعدادی از رباعیات خیام که از این کتاب انتخاب کردم: … ای کاش که جای آرمیدن بودی!

ای‌کاش که جای آرمیدن بودی، یا این رَهِ دور را رسیدن بودی؛ کاش از پیِ صد هزار سال از دل خاک، چون سبزه امید بر دمیدن بودی! … دمیدن بودی! برچسب‌ها: خیام, ترانه, ساقی, شعر.

ای کاش که جای آرمیدن بودی یا این ره دور را رسیدن بودی کاش از پی صد هزار سال از دل خاک چون سبزه امید … See more of ‎رباعیات خیام نیشابوری Khayyam‎ on Facebook.

نامه ای از لندن (۳۹۵) ۳۰ مه ۲۰۱۴. … دلیل اوّلش اینکه فوراً به یاد رباعیِ «ابریقی» منسوب به «عمر خیّام» می افتم، و دلیل دوّم … ای کاش که جای آرمیدن بودی،.

تک بیت ناب ، شعر ناب…شاه بیت (@takbeyte_nab) on Instagram: “۹۶/۷/۲۰ پنجشنبه ای کاش که جای آرمیدن بودی یا این ره …

همچنین جعفر والی هم با خواندن قطعه شعر «ای کاش که جای آرمیدن بودی» گفت: امروز برای ما روز سختی است و امیدوارم آن‌طور زندگی کنم که لایق‌ها زندگی …

اي كاش كه جاي آرميدن بودي! يا اين ره دور را رسيدن بودي! يا از پس صد هزار سال از دل خاك، چون سبزه اميد بر دميدن بودي خيام.