بستن
خوش آمدید
WRAS

از پهلوان علی مرغی یکی از مشتیای قدیمیه همدان

علی‌میرزا همدانی – ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
علی میرزا دارای اندامی درشت و زورمند بود و طول قدش به بیش از ۲ متر می‌رسید. در سن ۳۰ سالگی روزی یکی از پهلوانان معروف همدان به زورخانه دعوتش کرد تا باهم کشتی …
تصاویر/ زورخانه پهلوان علی میرزای در همدان – صراط نیوز
ورزش‌های زورخانه‌ای در همدان بیش از ۳۰۰ سال قدمت دارد،۲۳زورخانه در همدان فعالیت میکنند، زورخانه پهلوان علی میرزا یکی از زورخانه های قدیمی همدان است.
قدمت 300 ساله ورزش زورخانه‌ای در همدان – ایسنا
قدیمی ترین زورخانه همدان هم زورخانه سعادت است که در محله پل یخچال همدان بنا شده است. … فیله همدانی یکی از پهلوانان دوره ایلخانی در همدان بوده است. از پیشکسوتان زورخانه‌ای همدان نقل شده است؛ پهلوان علی میرزای همدانی، پهلوان صاحب بازوبند و ورزشکار عاشق …
پهلوانان همدانی را بشناسید – خبرآنلاین
جلد هشتم این کتاب به پهلوانان شهر همدان پرداخته است. … که راه سعادت و کامروایی در زندگی را از دل سنت‌ها و باورهای اجتماعی قدیمی می‌جویند. … پهلوان شعبان‌علی آقا نوری ملايری و پهلوان علي ميرزای همدانی رفته و داستان‌های خود … شمایل و بدن ورزیده‌اش مشق پهلوانی نیز بکند تا در آینده به یکی از پهلوانان بنام ایران مبدل شود.
آيين 300 ساله پهلوانان همدان در نواي ضرب و ‘يا علي گويي’ – ایرنا
نواي ضرب و فرهنگ معنوي ‘يا علي گويي’ در آيين پهلواني و … زورخانه طنين انداز مي شود تا پهلوانان و جوانمردان با سينه اي ستبر، يكي … قديمي ترين زورخانه همدان هم زورخانه سعادت است كه در محله ‘پل يخچال’ همدان بنا شده است.